Kelionės laivu po Nemuno deltos kraštąKiekvienas poilsiaujantis Kuršių Nerijoje turi savų vasaros atostogų ritualų. Vieni vaikšto pamario takais, kiti bėgioja kurorto pušynais, ar tingiai laiką leidžia prie jūros. Mėgstantys aktyvias veiklas ieško dar nebandytų ir neatrastų nuotykių. Vienas tokių – kelionė prabangiu laivu po Nemuno deltos kraštą.

Keliones laivu renkasi ir tie, kuriems svarbus pažinimo jausmas. Juk retas turi galimybę Kuršių Nerijos ir Nemuno deltos kraštą pamatyti iš visai kitos pusės, iš vandens. Pamatyti kitą marių krantą geriausia keliaujant laivu. Neturintiems katerio ar motorinės jachtos, laivo, pagelbės kompanijos nuomojančios laivus. Laivo nuomos kaina keliaujant į kitą marių krantą priklauso nuo laivo nuomos trukmės.

Pažintis su istoriniu Nemuno deltos kraštu prasideda tik išplaukus iš Nidos uosto. Plaukimo krypčių yra net kelios. Tačiau viena populiariausių – į kitą krantą, aplankant Uostadvarį, Rusnės miestą, Šilutės mažųjų laivų uostą, Mingės kaimą bei Kintus. Kiekvienoje minėtoje vietovėje galima praleisti labai daug laiko, nes čia yra iš ties daug ką pamatyti, pajusti ir net paragauti.

Uostadvario uostelis nėra didelis. Tačiau žavi savo jaukumu ir užburia istorija. Atplaukus į Uostadvarį būtinai apsilankykite švyturyje. Iš jo atsiveria įspūdinga panorama.

Rusnės miestas taip pat turi savo uostelį. Tačiau plaukiant su mažesniu laiveliu ar kateriu patogu prisišvartuoti pačiame miesto centre, specialiai tam skirtose vietose. Rusnės miestas labai gražus ir svetingas. Rekomenduojame skirti kiek daugiau laiko ir aplankyti salos etnokultūros ir informacijos centrą. Užsukti į vietinę kepyklėlę paragauti bulvių duonos ar kitų vietinių skanėstų. Pas vietinį žveją nusipirkite šviežiai rūkytos žuvies.

Šilutės mažųjų laivų uostas pasitiks puikiai išvystyta infrastruktūra. Uoste gausu motorinių laivų. Veikia lauko kavinė. Prisišvartavus uoste patogiai ir greitai pasieksite Šilutės miesto centrą.

Mingės kaimas užburia savo ramybe ir burinėmis jachtomis. Mingės kaime patogu likti nakvynei, nes čia gausu apgyvendinimą siūlančių šeimininkų.

Keliaujant toliau, Kintai ir visų išgirtas Kintų ūkis bei žuvies restoranas „Mėlynasis karpis“. Šioje svetingoje sodyboje patogu apsistoti ilgesniam laikui ar tiesiog atplaukti skanių pietų.

Tai tik vienas iš galimų Nemuno deltos pažintinių maršrutų. Keliaukite, plaukite laivais ir pamatykite tikrą Lietuvos grožį.

Laivų nuoma – Jūsų įspūdingoms kelionėms laivu.

Primary Color

Secondary Color

https://boattime.lt/wp-content/themes/yachtsailing